Mamager tips: Ovo trebate znati prije prvog putovanja s bebom
Putovanje s bebom može biti izazovno, ali ne mora biti vrlo teško. Ključ za opušteni odmor je osigurati da imate sve što vaša beba može trebati. Način putovanja i dob vaše bebe utjecat će na to kada i što trebate spakirati.
Većina liječnika preporučuje izbjegavanje nepotrebnih putovanja, posebno zrakoplovom s vrlo malim bebama jer imunološki sustav još uvijek sazrijeva.
Ako planirate letjeti s bebom, razgovarajte s pedijatrom prije kupnje karata. Iako nema određene dobne granice za letenje, Američka akademija pedijatara (AAP) ne preporučuje zračna putovanja s vrlo malim bebama jer povećava rizik od oboljenja.
Ako ipak zaključite kako je vaša mala beba spremna za svoje prvo putovanje, bit će potrebno razmisliti što vam sve može zatrebati. Kako ništa ne biste zaboravili, pripremili smo sedam savjeta koji će vam pomoći da se za put s bebom spremite brzo i bezbolno te da ništa ne zaboravite.
Izvor: Unsplash
ADVERTISEMENT
Putovanje avionom
Ako putujete avionom bit će potrebno proučiti i slijediti pravila aviokompanije kojom letite. Mnoge zrakoplovne tvrtke dopuštaju da na avion unesete torbe za pelene, pumpe za dojilje i autosjedalice. Formula i majčino mlijeko koje nosite na avionu ne moraju slijediti pravilo TSA o maksimalnoj količini tekućine. Međutim, vjerojatno ćete ih morati dati na odvojeni pregled i morat će proći kroz dodatne sigurnosne provjere.
Sjetite se da će predmete poput dječjih kolica i autosjedalica provjeravati putem rendgenskog snimanja pa planirajte dodatno vrijeme na sigurnosnom pregledu. Vjerojatno ćete morati nositi svoju bebu kroz sigurnosni pregled.
Putovanje automobilom
Putovanje automobilom je fleksibilnije i može biti sigurnije. To olakšava planiranje popisa stvari za bebu. Najvažnije je imati pravilno instaliranu autosjedalicu kako biste osigurali svoju bebu. Idealno je imati nekoga na stražnjem sjedalu s vašim malenim kako bi je nadzirao i zabavljao dok je budna. Američka akademija pedijatara (AAP) preporučuje uzimanje pauza svaka dva do tri sata kako biste promijenili pelene, nahranili bebu i protegnuli noge.
Izvor: Unsplash
Što sve ponijeti na putovanje s bebom
Putovanje s bebom znači da ćete morati ponijeti mnogo osnovnih stvari. Razmotrite ovaj popis pakiranja kao vodič za ono što će vam biti potrebno nakon dolaska na odredište:
- Pelene i vlažne maramice
- Krema za pelene
- Baby gel za pranje
- Losion za tijelo
- Krema za sunčanje
- Škare za nokte dojenčadi
- Prva pomoć: Uključite sve potrebne lijekove, flaster, antibiotičku mast, kontakt informacije pedijatra i zaštite utičnica za osiguranje prostora od opasnosti.
- Pumpa za dojenje ili formula ako se koristi
- Dodatna bočica ili dvije
- Dječja hrana – dovoljno za cijelo putovanje ako vaša beba jede čvrstu hranu
- Prijenosni hladnjak
- Četka za čišćenje boce
- Pribor za jelo za dojenčad
- Vrećice za ponovno zatvaranje različitih grickalica i prljavu odjeću bebe
- Odjeća, čarapice ili cipele: spakirajte dvije odjevne kombinacije za svaki dan plus dvije dodatne
- Lagana dječja kolica ili nosiljka za bebe
- Autosjedalica (čak i ako ne putujete autom)
- Prijenosno sjedalo za hranjenje (ako vaša beba jede čvrstu hranu i sjedi)
- Baby monitor (ako vaša beba spava u drugoj sobi)
- Odjeća prilagođena vremenskim uvjetima: kupaći kostimi, šeširi za sunce, zimske jakne, rukavice, kape za zimu…
- Dodatne igračke, grickalice i knjige za bebe
Izvor: Unsplash
Zapamtite, ako putujete autom, pazite da je autosjedalica ispravno instalirana na stražnjem sjedalu tijekom vožnje. Ako letite, provjerite pravila svoje zrakoplovne tvrtke o unošenju dječjih kolica, autosjedalica i drugih bebinih potrepština za let.
Izvor naslovne fotografije: Pexels
ADVERTISEMENT