Jeste li čuli za bukalnu masažu lica? Ovaj prirodni facelifting ne uključuje ni ubode ni bol
Bukalna masaža je hit tretman koji obožavaju holivudske zvijezde jer vam podiže lice u samo 60 minuta. Pa ako često imate osjećaj da vam je lice podbuhlo i obrazi obješeni, ali ne želite pod nož – onda je ovo za vas.
Ukočenost mišića na licu se dešava svima nama bez da smo toga svjesni. Ta ukočenost može dovesti do nezdravog protoka krvi i loše cirkulacije limfe. To znači da naša tkiva ne dobivaju dovoljno hranjivih tvari i kisika, a rezultat je neadekvatna detoksikacija našeg sustava. Posljedice mogu biti podbuhlost, loš ten, obješeni obrazi zbog zadržavanja vode i drugi problemi. Baš zato je ponekad potrebno napraviti dobru masažu lica.
U zadnje vrijeme je popularna gua sha masaža ili jednostavna limfna drenaža lica koju mnogi rade kod kuće, no ako želite konkretniji tretman onda vam treba limfna drenaža kod stručnjaka odnosno bukalna masaža. Masaža nalikuje tradicionalnoj limfnoj masaži lica, a razlika je ta što se dijelom odvija unutar usta.
Ova tehnika, koja se temelji na manipulaciji obraza i mišića lica, nudi mnoge blagodati, uključujući oslobađanje od napetosti, poboljšanje cirkulacije i poticanje limfne drenaže. Masaža lica i vježbe nisu ništa novo i ali bukalna masaža dobiva na popularnosti pogotovo od kad ju mnoge holivudske zvijezde (bar one koje se boje noža) hvale na sve strane i objašnjavaju kako su se zahvaljujući njoj riješili otečenosti u licu, a najčešće ju rade prije velikih evenata.
Što je bukalna masaža
Bukalna masaža usredotočuje se na mišiće obraza i čeljusti, izvedena s unutarnje strane usta, kao i površinski na licu. Ova jedinstvena tehnika treninga pomaže osloboditi stres i nakupljenu napetost, te potaknuti elastičnost i čvrstoću za definiraniji, oblikovaniji izgled.
Bukalna masaža predstavlja dubinsku, intraoralnu metodu masaže koja se izvodi kroz usnu šupljinu. Fokusira se na mišiće lica, obraza i čeljusnog zgloba, budući da su ovo područja gdje se često nakuplja neurološki stres. Posebnim pokretima oslobađa se fascija, potičući fina tkiva da se opuste i poboljšaju cirkulaciju. Masaža se izvodi koristeći sterilne rukavice.
Kako se izvodi bukalna masaža
S obzirom da je riječima malo teže objasniti pokrete, najbolje da pogledate video ispod, pa će vam biti jasnije o čemu govorimo.
Važno je znati da se dio tretmana odvija upravo unutar usne šupljine, što nekima može izazvati nelagodu – ne u smislu boli, već neobičnosti ili možda neugodnosti u tome da se prepustimo nekome. No, sve što bi vam kod ovog tretmana na prvi pogled moglo stvarati tu nelagodu, već nakon prvog tretmana sigurno će se pretvoriti u blagu ovisnost jer daje trenutni efekt, kao uostalom i drugi oblici masaže za limfnu drenažu.
Koje su prednosti bukalne masaže u odnosu na normalnu masažu lica
Redovita masaža lica pomaže u cirkulaciji krvi, limfnoj drenaži, povećanju proizvodnje kolagena i toniranju lica, dok bukalna masaža iznimno utječe na opuštanje lica i oslobađanje napetosti.
Mnogo ljudi stres zadržava upravo u čeljusti pa za njih takav oblik neinvazivnog tretmana donosi veliko olakšanje tj. opuštenost. Već nakon 60 minuta na licu su vidljivi rezultati ovog tretmana zbog kojeg možemo zaboraviti na kojekakva bockanja i rezove.
Bukalna masaža obnavlja izgled kože i daje trenutni facelifting efekt
Ako ste primjetili da vam je lice vam bez sjaja, imate osjećaj da je obješeno ili jednostavno želite osvježiti izgled vaše kože ili isprobati prirodnije metode za zatezanje i pomlađivanje kože? Mislimo da bukalnu masađu vrijedi isprobati.
Osim što će vam zategnuti kožu i oblikovati lice, poboljšati će cirkulaciju limfe te potaknuti regeneraciju kolagenskih i elastinskih vlakana. Također, primjenom ove tehnike može se smanjiti upala sinusa te olakšati glavobolje i migrene. Tko zna, možda ona tvrdoglava glavobolja dolazi baš od ukočenosti u licu.
Izvor: Pexels
ADVERTISEMENT
Izvor naslovne fotografije: Pexels
ADVERTISEMENT